Novosti

Dobar otpor stolnotenisača Zaboka unatoč porazu

3. kolo I. Hrvatske stolnoteniske lige-zapad, Kvarner – ZABOK 4:1

Unatoč porazu mlada zabočka momčad pružila je dobar otpor favoriziranom Kvarneru koji je na kraju slavio rezultatom 4:1. Pretpoljedna pozicija Riječana na ljestvici zavarava, jer oni imaju samo dvije odigrane utakmice, u odnosu na ostale momčadi u ligi koje imaju po četiri ili pet odigranih utakmica. Kvarner je uz Srdoče jedina momčad koja još ne zna za poraz. Odlično je u prvom meču reagirao David Iveković koji je s 3:1 savladao Runjića, nakon uzbudljivog četvrtog seta koji je završio rezultatom 14:12, u korist stolnotenisača Zaboka. Umalo je u drugom meču Posavec iznenadio Vidačeka koji je vodio s 2:0, no Mislav je uzeo dva seta za redom, a u petom odlučujućem bilo je 15:13. U odsutnim trenutcma ponestalo mu je i malo sreće. Nakon ove dvije neizvjesne partije Kvarner je preostala tri meča dobio bez izgubljenog seta i na kraju očekivano trijumfirao.

Zabočani su u idućem kolu slobodni, a onda 1. prosinca u svojoj dvorani dočekuju prvo Srdoče, a potom i Bajer. Težak posao, a jedna pobjeda iz ova dva ogleda bila bi lijepi uspjeh za ovu mladu momčad.

STK KVARNER vs. STK ZABOK – 4 : 1

Marin Runjić vs. David Iveković – 1 : 3 (4 : 11, 10 : 12, 11 : 7, 12 : 14) Marko Vidaček vs. Mislav Posavec – 3 : 2 (11 : 4, 11 : 9, 5 : 11, 7 : 11, 15 : 13) Duško Marijan Morić vs. Domagoj Kramarić – 3 : 0 (11 : 2, 11 : 5, 11 : 5) Marin Runjić & Duško Marijan Morić vs. Mislav Posavec & David Iveković – 3 : 0 (11 : 5, 11 : 6, 11 : 8) Nikola Horvat vs. Mislav Posavec – 3 : 0 (11 : 6, 11 : 8, 11 : 5) Ostali rezultati 3. kola: Maestral – Bajer 1:4, Pula II – Srdoči 0:4, Kvarner – Samobor 4:3, Mastral – Srdoči 0:4, Pula II – Bajer 1:4.

Poredak:

1. Srdoči 10 (20-2) 2. Bajer 8 (14-13) 3. Samobor 7 (15-9) 4. ZABOK 6 (12-10) 5. Pula II 6 (9-17) 6. Maestral 6 (2-20) 7. V. Gorica-Stanfar 5 (9-6) 8. Kvarner 4 (8-4) 9. Dugo Selo II 3 (4-12)

Izvor:Zagorje.com