Zagorcima četiri medalje sa PH u kickboxingu

9.3.2020. Sport

U Đakovu je u  subotu održano  kickboxing Prvenstvo Hrvatske  za starije kadete i  starije  kadetkinje, te seniore i seniorke u disciplini point  fighting, te  za juniore i juniorke i  seniore i seniorke u disciplini K 1. Nastupilo je  277 natjecatelja iz 52 hrvatska kluba, među njima   i šestero boraca iz kick boxing klubova BTI Zabok,  Krapina i Zmaj Bedekovčina.  Osvojili su četiri medalje. U disciplini point fighting Antonela Cesarec iz Kick boxing kluba Krapina je postala državna prvakinja  među starijim  kadetkinjama do 55 kg, a Lorena Zeba iz BTI-a je bila treća  u kategoriji do 50 kg. Antonela je kao prošlogodišnja državna prvakinja u četvrtfinalu bila slobodna da bi u polufinalu pobijedila Magdalenu Tokić iz Kickboxing kluba Velebit, a u finalnoj borbi je  bila  bolja od Martine Grabar iz Kickboxing kluba Planet Sport  i time obranila naslov državne prvakinje.  U disciplini K 1 Stjepan Sedak iz Zmaja je pobijedio među juniorima   do 57 kg,   U  finalu  je pobijedio  Splićanina Brunu Mravka s tijesnih 2:1. Njegov kolega iz kluba Ivan Bertić  je bio drugi  među seniorim do 91 kg.  U polufinalu je  imao meč s aktualnim seniorskim europskim prvakom Tonijem Čatipovićem iz „Pit Bull“ Splita, kojega je glatko nadmašio s 3:0, a u finalnom ogledu se borio s aktualnim svjetskim seniorskim viceprvakom u K1, te svjetskim prvakom u kick lightu, Lukom Žuljevićem iz „Uni Rent-a“ Kaštela, gdje je u izjednačenom i borbenom meču izgubio s 0 : 3.  Elena Ljubek iz Zmaja  je u osmini finala  pointfightinga za starije kadetkinje nadmašila Riječanku Zou Vivodu, a u četvrtfinalu je  izgubila od aktualne državne prvakinje Ele Magdić iz kluba  „Tigar“ Slunj. Do medalje nije uspjela  stići niti  Leonarda Deak iz BTI-a, među starijim kadetkinjama u  point fightingu.

Izvor:Radio Stubica