Novosti

[MLADOST SLAVILA] Zabočani preokrenuli u zadnjih osam minuta

20. kolo IV. NL-središte Zagreb, Odra – MLADOST (Z) 1:2 (0:1)

U direktnom dvoboju za devetu poziciju zabočka Mladost kao gost slavila je u Odri protiv istoimenog domaćina rezultatom 1:2. Domaći su imali vodstvo čitavih 80 minuta, a onda su Zabočani u zadnjih osam minuta preokrenuli i odnijeli tri vrijedna boda.

Već u drugoj minuti nakon auta s lijeve strane lopta dolazi na nogu Šipušu koji snažno puca iz prve i neobranjivo sprema loptu iza leđa Mihovilića za 1:0. Mogli su domaći i povećati vodstvo, ali Cebin je bio zamalo neprecizan. Na drugoj strani dobru prigodu za poravnanje propustio je V. Kotarski. Zabočani se žale na situacije iz 20. i 25 minuta kada je prvo u kaznenom prostoru Odre srušen Krajačić, a potom i Hrastinski, no glavni sudac Kršak iz Donje Zeline ostao je nijem.

Mladost je nešto bolje otvorila nastavak, no izjednačujući pogodak stigao je tek u 82. minuti. Frljužec je krenuo od centra, nanizao tri domaća igrača, a onda odlično predao Krajačiću koji prekrasnim pogotkom vraća stvari na početak (1:1). Samo četiri minute kasnije „stari lisac“ Bunčec, koji je unio dosta živosti u igru Mladosti, odlično se ubacuje između stopera Jurkina i vratara Zubaka koji ga ruši, pa je Kršak dosuđuje kazneni udarac. Loptu uzima V. Kotarski i s „bijele točke“ postavlja konačnih 1:2, za veliko slavlje Mladosti u Odri. U sudačkoj nadoknadi bilježimo i priliku Lutera, koji odlično poslužen od Cebina sa četiri metra ne pogađa praznu mrežu. Isti je igrač kod 1:0 krenuo sam prema Mihoviliću, koji čudesno brani njegov udarac.

Sjajna serija Mladosti od četiri utakmice bez poraza imat će svoje veliko iskušenje iduće kolo u Karlovcu, no u redove Mladosti vraćaju se Deak, Vančina i M. Kotarski, pa su samim time šanse za uspjeh u gradu na četiri rijeke sasvim opravdane.