Ovo su svi novi zastupnici u saboru

6.7.2020. Izbori

Foto: Hina

PREMA neslužbenim rezultatima Državnog izbornog povjerenstva nakon 99 posto obrađenih biračkih mjesta, HDZ je relativni pobjednik parlamentarnih izbora s 8 osvojenih izbornih jedinica te glasova dijaspore, dok je Restart koalicija predvođena SDP-om osvojila 2 izborne jedinice. HDZ je osvojio najviše glasova u 1, 2., 4., 5., 6., 7., 9. i 10. izbornoj jedinici dok je Restart koalicija osvojila 3. i 8. izbornu jedinicu.

Gledajući mandate, HDZ je uvjerljivo pobijedio i osvojio 66 mandata, a Restart koalicija okupljena oko SDP-a 41 mandat.

Domovinski pokret je treći s osvojenih 16 mandata, Most je osvojio 8 mandata, a koalicija okupljena oko platforme Možemo 7 mandata.

Tri mandata osvojila je koalicija SSIP-Pametno-Fokus, a u Sabor s jednim osvojenim mandatom ulaze i HNS te Reformisti.

1. izborna jedinica

ANDREJ PLENKOVIĆ
TOMISLAV TOMAŠEVIĆ
DAVOR BERNARDIĆ
MARIJA SELAK RASPUDIĆ
ZLATKO HASANBEGOVIĆ
DALIJA OREŠKOVIĆ
ANKA MRAK-TARITAŠ
SANDRA BENČIĆ
DAMIR BAKIĆ
ŽELJKO REINER
NINA OBULJEN KORŽINEK
ZVONKO MILAS
DARKO KLASIĆ
NIKŠA VUKAS

2. izborna jedinica

GORDAN JANDROKOVIĆ
MIROSLAV ŠKORO
RAJKO OSTOJIĆ
NINO RASPUDIĆ
DARIO HREBAK
MIŠEL JAKŠIĆ
DAMIR BAJS
MIROSLAV TUĐMAN
VILIM MATULA
ANTE DEUR
GORDAN GRLIĆ RADMAN
MIRO TOTGERGELI
VESNA NAĐ
MILAN VRKLJAN

3. izborna jedinica

MATIJA POSAVEC
SINIŠA HAJDAŠ DONČIĆ
ŽARKO TUŠEK
DARKO HORVAT
SINIŠA JENKAČ
ANĐELKO STRIČAK
ŽELJKO KOLAR
RADIMIR ČAČIĆ
PREDRAG ŠTROMAR
DAVOR DRETAR
DAMIR HABIJAN
STJEPAN KOVAČ
BARBARA ANTOLIĆ VUPORA
ANDREJA MARIĆ

4. izborna jedinica

IVAN ANUŠIĆ
SABINA GLASOVAC
VESNA VUČEMILOVIĆ
KREŠIMIR BUBALO
HRVOJE ŠIMIĆ
DOMAGOJ HAJDUKOVIĆ
IVAN RADIĆ
JOSIP ĐAKIĆ
VESNA BEDEKOVIĆ
JOSIP ŠKORIĆ
NATAŠA TRAMIŠAK
MARIO RADIĆ
MARKO PAVIĆ
ROMANA NIKOLIĆ

V. izborna jedinica

ZDRAVKO MARIĆ
IVAN PENAVA
PREDRAG FRED MATIĆ
DARKO PULJAŠIĆ
DANIJEL MARUŠIĆ
VINKO GRGIĆ
JOSIP ALADROVIĆ
PERO ĆOSIĆ
MARIO BANOŽIĆ
MARIJAN PAVLIČEK
MLADEN KARLIĆ
RUŽICA VUKOVAC
MARINA OPAČAK BILIĆ
MARIJANA BALIĆ

6. izborna jedinica

DAVOR BOŽINOVIĆ
MARIJANA PETIR
DAVORKO VIDOVIĆ
NIKOLA GRMOJA
BORIS LALOVAC
IVAN CELJAK
BOJAN GLAVAŠEVIĆ
ŽELJKO SAČIĆ
DRAŽEN BARIŠIĆ
STEPHEN NIKOLA BARTULICA
DRAŽEN BOŠNJAKOVIĆ
IVANA POSAVEC KRIVEC
ŽELJKO LENART
KRUNOSLAV KATIČIĆ

7. izborna jedinica

TOMO MEDVED
ZLATKO KOMADINA
KREŠO BELJAK
DAVOR IVO STIER
ANTE PRKAČIN
DARIO ZUROVEC
RADA BORIĆ
ZVONIMIR TROSKOT
TOMISLAV ĆORIĆ
TOMISLAV KLARIĆ
SANJA UDOVIĆ
NADA MURGANIĆ
JOSIP SALAPIĆ
ZVANE BRUMNIĆ

8. izborna

PEĐA GRBIN
OLEG BUTKOVIĆ
KATARINA PEOVIĆ
MARIN MILETIĆ
TULIO DEMETLIKA
ANTON KLIMAN
SILVANO HRELJA
MIRELA AHMETOVIĆ
MARIN LEROTIĆ
GARI CAPPELLI
ERIK FABIJANIĆ
KATARINA NEMET
IVAN KIRIN
SANJA RADOLOVIĆ

9. izborna

BOŽIDAR KALMETA
IVAN MALENICA
MIRO BULJ
FRANKO VIDOVIĆ
KAROLINA VIDOVIĆ KRIŠTO
HRVOJE ZEKANOVIĆ
ANTE SANADER
LUKA BRČIĆ
RENATA SABLJAR-DRAČEVAC
NEDILJKO DUJIĆ
MARIJAN KUSTIĆ
RADE ŠIMIČEVIĆ
GROZDANA PERIĆ
MATKO KUZMANIĆ

10. izborna jedinica

VILI BEROŠ
ARSEN BAUK
BOŽO PETROV
RUŽA TOMAŠIĆ
MATO FRANKOVIĆ
MARIJANA PULJAK
BRANKO GRČIĆ
ANTE MIHANOVIĆ
BRANKO BAČIĆ
BLAŽENKO BOBAN
ANTE KUJUNDŽIĆ
GORAN DODIG
ANDRO KRSTULOVIĆ OPARA
KATICA GLAMUZINA

MANJINE

DIJASPORA

Izvor:https://www.index.hr/vijesti

  • Ispiši: