Novosti

DRŽAVNO NATJECANJE IZ PODRUČJA VIZUALNIH UMJETNOSTI I DIZAJNA – LIK 2017. – ŠUDIGO NAGRAĐEN

U organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje, Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta te Prve sušačke hrvatske gimnazije 27. i 28. travnja 2017. godine u Rijeci održano je 19. Državno natjecanje-izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2017.

Tema ovogodišnjeg natjecanja je bila“ Zvučna slika”.

Učenica ŠUDIG-a Valentina Stojković, 3. r. dizajna odjeće osvojila je odlično treće mjesto u 3B kategoriji, što je izvanredan rezultat s obzirom na jaku konkurenciju i mali broj nagrađenih učenika na ovom natjecanju. Mentorica učenice bila je profesorica Aleksandra Mašić- Tumpa.

Uz Valentinu na državnu razinu natjecanja bila je pozvana i učenica Marija Gebert, 4 r. grafičkog dizajna, čija je mentorica bila prof. Anuška Alfirević , a za svoj rad je posebno pohvaljena od strane državnog povjerenstva.

Izložba svih nagrađenih radova postavljena je u Galeriji Principij u Rijeci.

Pripremila: Božica Šarić, prof., ravnateljica

Skip to content