Novosti

Helena Beljak i Marko Vrbanec brončani na Europskom prvenstvu savate boksu

Oba natjecatelja medalje su osvojili u disciplini assaut

Još jedan veliki uspjeh za zagorski i hrvatski savate. Na upravo završenom Europskom prvenstvu u disciplini assaut koje se održalo u belgijskom Loveralu Helena Beljak (Stubica) i Marko Vrbanec (Đidara), kući su se vratili s brončanim odličjima. Helena je nastupila u kategoriji do 48 kilograma. U prvom dijelu natjecanja pobijedila je talijansku i ukrajinsku predstavnicu, da bi ju polufinala zaustavila srpska predstavnica, no samim time stigla je do bronce.

Marko je pak u kategoriji do 80 kg prvo pobijedio Nizozemca, pa Finca, da bi ga u polufinalu zaustavio domaći natjecatelj, no i Markova i Helenina bronca gotovo su zlatnog sjaja. Od ostalih zagorskih boraca Dario Boroša nastupio je u kategoriji do 70 kg, gdje je pobijedio Nijemca, a poraze doživio od Francuza i Talijana u borbi za polufinale i najmanje treće mjesto. Zdenko Mirt je u kategoriji preko 85 kg izgubio od Nijemca i pobijedio Mađara, no samo je prvoplasirani Nijemac išao u završne borbe.

Svakako valja spomenuti i da su srebrne medalje su osvojili Irena Žunec iz Varaždina i Alen Nokaj iz Zeline.

Izvor: zagorje.com