U sklopu višegodišnje suradnje između Gimnazije Antuna Gustava Matoša iz Zaboka i srednje škole iz danskog grada Aarsa školu je prošlog tjedna posjetila grupa učenika iz Danske zajedno sa svojim nastavnicima.
Danski gosti imali su priliku vidjeti svakodnevni rad škole, učionice u kojima se izvodi nastava te opremu koju profesori upotrebljavaju u poučavanju svojih predmeta.
Profesori iz gimnazije i njihovi kolege iz Danske razmijenili su iskustva na temu Nacionalnih kurikuluma i metoda poučavanja. U organizaciji škole stranih jezika Versus iz Krapine i hostela Barrock učenici su proveli ugodnu večer sudjelujući u kvizu na temu opće kulture, jezika i znanosti.
Danski učenici na svojem su proputovanju kroz Hrvatsku u Zagorju proveli tri dana tijekom kojih su posjetili i Muzej krapinskih neandertalaca, a u slobodno vrijeme uživali su u pješačenju kroz zagorski krajolik.