Novosti

STK ZABOK – ZA KRAJ SEZONE JOŠ DVIJE POBJEDE

S obzirom da smo u posljednjem kolu slobodni, s dvije pobjede u ovom 11. kolu za nas je završila sezona natjecanja u 1. hrvatskoj ligi-zapad. Iako još ne znamo koje mjesto ćemo na kraju zauzeti, ali niže od 4. mjesta nećemo biti, što smatramo vrlo dobrim rezultatom, kako smo i očekivali. Moglo bi se čak reći, da je bolje ne bi bilo dobro.

U prvoj utakmici gosti su stigli iz Fužina u oslabljenom sastavu te je utakmica završila za sat vremena glatkom pobjedom s 4-0. Zapamćeno će biti da je na njoj prvi puta u prvoligaškom društvu nastupio naš 13-godišnjak Mislav Posavec. Nakon što je iskusni Atiković sigurno ostvario prvu pobjedu nad Emanuelom Turićem, Mislava je dopao dvoboj protiv neugodnog Andree Bertonea, koji je naš Mislav dobio strpljivom i pametnom igrom (3-1). Treći bod osvojio je Domagoj Kramarić pobjedom nad Borisom Kovačevićem (3-0), a utakmicu je zaključio par Atiković-Posavec nadjačavši gostujući par Bertone-Turić.

Druga utakmica bila je puno teža, jer riječki Kvarner je uvijek bio tvrd orah. Atiković opet otvara utakmicu sigurnom pobjedom nad Lukom Matešom (3-0). Domagoj Kramarić propustio je dobiti Duška Morića, iako je cijeli meč bio u vodstvu pa je gostujući igrač slavio u petom setu 11-9. Mislava Posavca opet je ždrijeb odveo na još jednog iskusnog lovca. Franjo Capan je ipak bio preiskusan, za ovaj put nestrpljivog Mislava. Prvi set je odlično odradio u maniri iskusnih igrača, ali tada mu pada koncentracija i Capan u naredna tri seta lagano osvaja bod za goste.

Upitno je bilo kako će Posavec tada funkcionirati u paru s Atikovićem protiv odličnih Morića i Mateše. Smatramo da je Mislav dobro odigrao par s Atikovićem te su dobili dobili 3-2, izjednačivši tako rezultat u meču na 2-2. Iza toga Atiković donosi još jedan bod pobjedom na Duškom Morićem (3-1), Posavec gubi od jačeg Luke Mateše (0-3). Odlučujući meč sastali su se Domagoj Kramarić i Franjo Capan. Izgledalo je da će Domagoj lako do pobjede, jer je u prva dva seta razornim forhandom razbijao igru protivničkom lovca. Čak je u trećem setu vodio 7-2, a tada se dogodio neobjašnjiv pad. Nevjerojatnim promašajima Domagoj gubi prednost i taj set. U četvrtom setu također nije mogao sastaviti svoju igru, da bi tek u petom setu ponovno uspostavio razinu igre iz prva dva seta i donio pobjedu svojoj ekipi.

STK ZABOK – STK BAJER – 4 : 0
Damir Atiković – Emanuel Turić – 3 : 0 (11 : 3, 11 : 5, 11 : 4)
Mislav Posavec – Andrija Bertone – 3 : 1 (11 : 6, 8 : 11, 11 : 6, 15 : 13)
Domagoj Kramarić – Boris Kovačević – 3 : 0 (11 : 1, 11 : 4, 11 : 6)
Damir Atiković & Mislav Posavec – Andrija Bertone & Emanuel Turić – 3 : 1 (11 : 4, 11 : 13, 11 : 5, 11 : 3)

STK ZABOK – STK KVARNER – 4 : 3
Damir Atiković – Luka Mateša – 3 : 0 (11 : 8, 11 : 9, 11 : 7)
Domagoj Kramarić – Duško Marijan Morić – 2 : 3 (12 : 10, 5 : 11, 11 : 4, 5 : 11, 9 : 11)
Mislav Posavec – Franjo Capan – 1 : 3 (11 : 6, 7 : 11, 1 : 11, 7 : 11)
Damir Atiković & Mislav Posavec – Luka Mateša & Duško Marijan Morić – 3 : 2 (11 : 13, 11 : 8, 11 : 8, 7 : 11, 11 : 6)
Damir Atiković – Duško Marijan Morić – 3 : 1 (11 : 8, 11 : 5, 8 : 11, 16 : 14)
Mislav Posavec – Luka Mateša – 0 : 3 (2 : 11, 12 : 14, 2 : 11)
Domagoj Kramarić – Franjo Capan – 3 : 2 (11 : 6, 11 : 6, 9 : 11, 3 : 11, 11 : 6)

Pripremio: Ivica Vrančić