Novosti

U OKVIRU NATJEČAJA: ŠVICARSKO-HRVATSKI PROGRAM SURADNJE- projekt Mreže udruga ZAGOR ocijenjen najboljim

Rezultati provedenog postupka procjene kvalitete u sklopu Poziva “Osnaživanje doprinosa organizacija civilnoga društva obrazovanju za održivi razvoj za unaprjeđenje ekonomske i socijalne kohezije – Grupa 2”

Procijenjene su projektne prijave koje su zaprimljene na Grupu 2. alokacije Poziva (rok za prijavu 10.09.2018.)

Povjerenstvo za ocjenjivanje projektnih prijava provelo je ocjenjivanje projektnih prijedloga prema kriterijima odabira usvojenima od strane Upravljačkog odbora i propisanima Uputama za prijavitelje Poziva za dostavu projektnih prijedloga „Osnaživanje doprinosa organizacija civilnoga društva obrazovanju za održivi razvoj za unaprjeđenje ekonomske i socijalne kohezije“. Temeljem provedenog ocjenjivanja i u skladu sa Uputama za prijavitelje, Ured za udruge Vlade RH objavljuje rang listu Rang listu privremeno odabranih projektnih prijedloga i Rang listu rezervnih projektnih prijedloga, uz naznaku prijavitelja, naziva projekta i broja ostvarenih bodova: Rang lista privremeno odabranih projektnih prijedloga

  1. Mreža udruga Zagor – „Budućnost počinje danas: jačanje znanja i vještina mladih za izgradnju održivih lokalnih zajednica“97 bodova
  2. Volonterski centar Osijek – „Vrline znanja – ulaganje u ljude i zajednice“94,5 boda
  3. Zelena mreža aktivističkih grupa (ZMAG) – „EdUTOPIJA 21 – stvaramo održivu budućnost“93,5 bodova
  4. Hrvatski Crveni križ – Gradsko društvo Crvenog križa Čakovec – „Budućnost: za nas i za vas!“93 boda
  5. Udruga za zaštitu prirode i okoliša te promicanje održivog razvoja Argonauta – „Plava Eko-patrola – vannastavni edukacijski program za održivi razvoj u priobalnim i otočnim lokalnim zajednicama Šibensko-kninske županije namijenjen osnovnim školama“ 92 boda
  6. Nansen dijalog centar – „UZBRDO – Učim Zamišljam Biram Rastem Djelujem Održivo“91,5 bod
  7. Zelena akcija – „Škola održivost – obrazovanjem do aktivnog građanstva i društvene jednakosti“ – 91,5 bod
  8. Udruga za razvoj civilnog društva SMART – „Nova pravila igre“91 bod
  9. Lokalna akcijska grupa u ribarstvu „Galeb“ – „SEA –stanibility, Obrazovanje za održivi razvoj gastronomije i ribarstva“91 bod
  10. Savez društava „Naša djeca“ Hrvatske – „Odgoj za volontiranje i održivi razvoj u školama“90,5 bodova
  11. OAZA – Održiva alternativa zajednici – „Oaza za djecu“ – 90 bodova
  12. Udruga za promicanje ekološke proizvodnje hrane, zaštite okoliša i održivog razvoja “Eko-Zadar” – „AMOR – Aktivni Mladi za Održivi Razvoj“90 bodova
  13. Agencija lokalne demokracije Sisak – „(O)drži moj korak!“ – 88,5 bodova
  14. Lokalna akcijska grupa Vallis Colapis – „ECO-SOCIAL: Razvijam poduzetništvo, čuvam okoliš!“ 88 bodova
  15. Udruga za zaštitu prirode i okoliša Zeleni Osijek – „Obrazovanje za održivi planet“87,5 bodova
  16. Udruga Zelena Istra – „Znanje za održivo djelovanje“87 bodova
  17. Volonterski centara Zagreb – „Školska volonterska zajednica – snaga za održivi razvoj“ 86 bodova
  18. Bioteka – udruga za promicanje biologije i održivog razvoja – „LORA – laboratorij održivog razvoja“86 bodova

Rang lista rezervnih projektnih prijedloga

  1. Centar za nestalu i zlostavljanu djecu – „Misli održivo, djeluj održivo!“83 boda
  2. ODRAZ – Održivi razvoj zajednice – „Razmišljajmo održivo – učimo mlade za održivi razvoj zajednice“83 boda
  3. Roditelji u akciji – RODA – „OTISAK – Obrazovanje za socijalnu jednakost, koheziju i solidarnost kroz aktivno sudjelovanje djece“ – 82,5 boda
  4. ACT grupa – „Za tebe, mene, svijet: Obrazovanje za društvene poduzetnike“ 82 boda
  5. Hrvatska zajednica županija – „Održivi razvoj za strukovne škole“ – 80 bodova
  6. Hrvatski savez gluhoslijepih osoba Dodir – „ZUV – Znakujmo, učimo, volontirajmo!“79,5 bodova
  7. Društvo za promicanje kulture življenje Zvono uz Kupu – „Kupa – naša prošlost, sadašnjost i budućnost“ – 79,5 bodova
  8. UDD – Udruga za demokratsko društvo – „Za naše dobro!“79 bodova
  9. Ekološki institut Ecologica – „Imam pravo jesti zdravo“ – 78,5 bodova
  10. “SRCE” – Udruga djece s teškoćama u razvoju, osoba s invaliditetom i njihovih obitelji – „Inkluzija u zajednici“ – 77 bodova
  11. Suncokret Centar za razvoj zajednice – „Zajedno do održive zajednice“ – 77 bodova
  12. Kuća ljudskih prava Zagreb – Mislimo savjesno, razvijajmo se održivo – obrazovanje za održivi razvoj zajednice“ – 76,5 bodova
  13. GONG – „Solidarnost, Kohezija i Održivi Razvoj – SKOR mladih za zajednicu“ – 75,5 bodova
  14. Udruga za prirodu, okoliš i održivi razvoj Sunce – „Sudjeluj u održivom razvoju – odgoj i obrazovanje za zaštitu i očuvanje Jadranskog mora“ – 75,5 bodova
  15. Cluster za eko-društvene inovacije i razvoj CEDRA Split – „DORA – Djeca i mladi za održivi razvoj!“ – 74,5 bodova
  16. Udruga osoba s intelektualnim teškoćama Šibensko-kninske županije “Kamenčići” – „3E – Ekologija, Energetika, Ekonomija“ – 73 boda
  17. Društvo za oblikovanje održivog razvoja – DOOR – „ODRŽIVI (KURIKUL)UM – Kreiranje i provedba interaktivnih, multimedijalnih i praktičnih edukativnih programa iz područja održivog razvoja za formalno i neformalno obrazovanje djece i mladih“ – 72 boda
  18. Udruga za rehabilitaciju i edukaciju Visoki jablani – „Ako misliš da možeš, možeš – Obrazovanje za održivi razvoj“ – 71,5 bod
  19. PRONI Centar za socijalno podučavanje – „Školonterski put“ – 70,5 bodova

Ured za udruge zatražit će dodatnu dokumentaciju od navedenih prijavitelja u skladu sa Uputama za prijavitelje (točka 6.2 – Dostava dodatne dokumentacije) te provesti reviziju proračuna projektnih prijedloga. Konačna Odluka o financiranju donijet će se po okončanju postupka. Prijavitelji koji nisu uvršteni na Rang listu privremeno odabranih projektnih prijedloga i Rang listu rezervnih projektnih prijedloga nisu ostvarili 70 bodova što je propisani minimalni broj bodova za uvrštavanje na listu.

Izvor:https://udruge.gov.hr/vijesti/4924?fbclid=IwAR27WKan_DrV4Jp7d55yUaw-RV3Tg_Y-HhKXhXMqYYEDKBGFs8eZre7LVOs

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print
Skip to content